Моќен е овој Ливерпул на Слот: “Редси“ го растурија Јунајтед на “Олд Трафорд“! (ВИДЕО)

261

Моќен, моќен е овој Ливерпул на Арне Слот. Три меча, три победи и тоа без примен гол. Тоа е билансот на Ливерпул во првите три кола во Преммиер-лигата. А попладнево во “Битката за Англија“, во најголемото дерби во ПЛ, “Редс“ со 0:3 славеа над Манчестер Јунајтед. И не само резултатски, туку и играчи го прегазија својот вечен ривал.

Ако момците на Слот беа барем малку посериозни, Јунајтед на својот стадион ќе беше просто потопен со 5-6 голови во својата мрежа.May be an image of 1 person, playing soccer, playing football and text

Се почна со голот на Трент – Александер, кој сепак беше поништен, за да продолжи со двата гола на Луис Диас во 35. и 42.минута за 0:2.

Со тој резултат се замина на пауза.

Во второто полувреме домашните играчи се обидуваа да дојдат до што поповолен резултат, но Ливерпул според играта и шансите, требаше и можеше да победи далеку поубедливо.

Салах во 58.минута ги постави конечните 0:3 за Ливерпул.

ПретходноГРК Охрид е победник на меморијалниот турнир “Миле Нешкоски“ во Прилеп!
СледноБаерн рутински со Фрајбург, Томас Милер е икона на гигантот од Минхен! (ФОТО)