Костадинов погоди за Пјаст во Куп натпревар (видео)

31

Македонскиот репрезентативец Тихомир Костадинов беше стрелец на гол за Пјаст во меч против второлигашот Хутник Краков во рамките на Купот на Полска. Костадинов стрелаше прецизно во 40.минута по голема грешка на противничката одбрана. Тој се најде сам пред голманот и не му беше тешко да погоди.
Неговиот тим водеше се до 80 минута, а потоа прими два гола па натпреварот отиде во продолженија.

Hutnik Kraków 0-2 Piast Gliwice – Tihomir Kostadinov 40′ (Polish Cup / round of 64)
byu/4gjdtokurwa insoccer

ПретходноПолувреме: Кикс на голманот на Шкендија и Гостивар води, со водство и Шкупи, нема голови во Охрид, Битола и Струмица! (ВИДЕО)
СледноПМФЛ: Гостивар ја “скрши“ Шкендија и сега е лидер, киксови на Шкупи и Струга ТЛ, Тиквеш се изнапромаши, без голови во Битола! (ВИДЕО)