ЛЕ: Хари Мегваер е херојот на Јунајтед!

51

Во рамките на 2.коло во ЛЕ, супер интересен меч во Порто, каде домашиот Порто и Манчестер Јунајтед одиграа 3:3. Веќе во 20.минута гостите со головите на Рашфорд и Хојлунд имаа 0:2, но домашните постигнаа три гола за водство од 3:2 и така беше се до 90+1.минута кога Хари Мегваер стрелаше за 3:3 и со тоа го спаси својот тим од пораз.

На останатите мечеви од 2.коло коло во Лигата на Европа, од терминот во 21 час, се одиграа следните натпревари:

Билбао – АЗ Алкмар 2:0, Бешикташ – Франкфурт 1:3, Елфсборг – Рома 1:0, Паок – ФЦСБ 0:1, Ренцерс – Лион 1:4, Унион – Бодо/Глимт 0:0, Твенте – Фенербахче 1:1 и Плзен – Лудогорец 0:0.

ПретходноМајсторија на Чурлинов во 90+7.минута за победа на Јагиелонија на гости кај Копенхаген! (ВИДЕО)
СледноМиовски: Ми се оствари сонот да играм во ЛШ!