Полувреме: 0-0 на Арената, Бесарт удри по шампионот, Тиквеш по 490 минути постигна гол, водат Шкупи, Силекс, Воска и Гостивар! (ВИДЕО)

176

Завршија првите полувремиња од сите шест средби од 11.коло во ПМФЛ.

На Арената на скопското дерби, Вардар и Работнички играат 0:0. Сепак треба да се каже дека “гостинот“ треба да жали зошто имаше три убави шанси за водство. Мишковски, кој денеска по 100-ти пат го облече дресот на Вардар се повреди и уште во 5.минута мораше да го напушти теренот, место него влезе Мециновиќ.

Под Шара домашната Шкендија со гол од пенал на Бесарт Ибраими има водство протв шампионот со 1:0. Инаку Бесарт до пред некој месец беше член на Струга ТЛ.

Тиквеш по цели 490 минути конечно постигна гол, но сепак губи на Чаир од Шкупи со 2:1.

На Маџари екипите на Гостивар и Брера играат 2:1, гостите дојдоа во водство со прекрасниот гол на Мартин Ѓорѓиевски, следуваа дба гола на домашните преку Ајдоган и Алдаир за пресврт. Силекс против Беса и Воска против Пелистер имаат водство од по 1:0.

ПретходноСупер гол на Ѓеоргиевски од Брера (видео)