Реакцијата на Мбапе по исклучувањето на Нејмар (ВИДЕО)

7147

ПСЖ, актуелниот шампион и лидер на Франција, едвај го победи претпоследниот Стразбур (2:1) во 16. коло од тамошниот шампионат. Победничкиот гол во шестата минута од судиското надополнување го постигна Килијан Мбапе од белата точка.

Половина час претходно, Нејмар беше исклучен во обид да изнуди непостоечки пенал. За ова тој доби жолт картон само една минута откако доби јавна опомена за фаулот. Кога судијата го исклучи, му пријде и му кажа секакви работи.

Со оглед на тоа што Нејмар и Мбапе се во лоши односи, наводно затоа што се борат за превласт во соблекувалната, за француските медиуми е особено интересно да ја следат реакцијата на Мбапе по испадот на Бразилецот и казната што ја доби.

Според видеото, Мбапе му пријде на судијата и неколку пати му рекол: „Не можеш да му дадеш црвен“.

ПретходноСтоле во улога на Дедо Мраз, ги израдува најмладите (ФОТО)
СледноШиков во друштво со Пеле: Неповторлив, “Кралот“ ќе остане во вечно сеќавање!