Селта му „откина“ победа на Сосиедад

72

Екипата на Реал Сосиедад е буквално два бода „минус“ на своето конто затоа што на домашен терен денеска имаше водство до четвртата минута од судиското продолжение, за да на крајот прими гол од Селта и мечот заврши 1:1.

Иако домаќинот имаше водство преку голот на Баренечеа од 22. минута, и имаше реално и контрола на дуелот, сепак, на крајот гостите преку Мингуеза успеаа да останат непоразени.

Денеска се играат уште два меча од Примера, а тоа се Алмериа – Реал Мадрид и Осасуна Атлетик – Билбао.

ПретходноСтружани јавно му се заблагодарија на претседателот на ФФ на Албанија за понудата плеј-оф мечот да го играат во Елбасан!
СледноНевиден луксуз: Ова е авионот кој саудскиот принц го испрати за Нејмар! (ВИДЕО)