Телохранителот на Меси повторно задоцни на теренот (ВИДЕО)

2725

Интер успеа да победи во одлична партија, а уште еден одличен меч одигра Лионел Меси, кој е најзаслужен за трите бода на својот тим.

Меси првпат се појави на сцената во 18. минута кога направи фантастична асистенција за Гомез за 1:1, а потоа на почетокот на вториот дел постигна одличен гол за водство на Интер од 2:1.

Гостите од Мајами до победата стигнаа во 71. минута кога Луис Суарез погоди за конечни 2:3.

Очекувано, Меси беше во центарот на вниманието на натпреварот во Канзас Сити и многумина дојдоа да го следат овој натпревар токму поради најдобриот фудбалер на сите времиња.

Речиси на секој натпревар барем еден од навивачите успева да истрча на теренот за да се обиде да дојде до Меси и да направи фотографија за паметење.

Иако Меси го ангажираше телохранител по неговото пристигнување во Мајами, јасно е дека тој сам не може да ги спречи сите навивачи кои секој пат трчаат на теренот за да стигнат до Аргентинецот.

Првата грешка ја направи минатата недела на натпреварот против Колорадо, а синоќа во Канзас Сити еден од навивачите успеа да истрча на теренот и да стигне до Меси пред тој да стигне до него.

Телохранителот на Меси веднаш истрча на теренот кога го виде навивачот како трча кон Меси и тој успеа да направи фотографија за паметење.

На Телохранителот на Меси не му беше ни грижа што се игра натпреварот и што судијата сè уште не ја прекинал, па веднаш почна да спринтува кон Аргентинецот кога виде дека еден од навивачите успеа да го помине обезбедувањето и да истрча на теренот.

@espn He took off 😳 (via @Major League Soccer on Apple TV) #messi #futbol #soccer ♬ original sound – ESPN

ПретходноПМФЛ: Струга ТЛ ја дочекува Брегалница и нема намера да испушта бодови, Силекс гостува кај Шкендија
Следно76.Соседско дерби: Биди фраер и дојди на Градски да ги гледаш Работнички и Вардар!