Барди е двоен стрелец, но не го спаси Трабзон од пораз (ВИДЕО)

797

Енис Барди ќе биде новиот херој во Трабзон. Иако неговиот тим денеска загуби на гостувањето кај Анталијаспор со 5:2, сепак нашиот репрезентативец имаше фантастично деби за својот нов клуб со два постигнати гола во домашиот шампионат.

Домаќинот рано дојде до двојно водство, а Барди пред полувреме погоди за 2:1. Во вториот дел во 73. минута со прекрасен удар од работ на шеснаесетникот Барди израмнува на 2:3, но само неколку минути подоцна домашните преку Бајракдар успеаа да дојдат до ново водство, а преку истиот играч во последните моменти и до 4:2. Конечниот резултат го постигна Рајт.

Никој од нас не се сомневаше дека Барди со неговиот трансфер во Трабзон ќе стане главна карика на овој турски гигант, а сега во тоа се уверија и милионите навивачи на овој клуб.

ПретходноНевремето го прекина финалето, Е.Пелистер е освојувач на турнирот во Струга
СледноИнтер одличен на домашен терен (ВИДЕО)