ЛК: Спировски одигра 15-тина минути во поразот на Пјуник

148

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски влезе во игра за Пјуник во финишот на мечот со Слован во Братислава кој го добија домашните со 2:1. Пјуник водеше со гол од пенал во 64 минута, а потоа во период од две минути примија два гола и загубија. Во 84 минута погоди Кашија, а во наредната акција Рамирез ја донесе победата на Слован.
Словачкиот тим е прв во групата со 8 бодови, втор е Базел кој исто има 8 бодови (одигра реми 2:2 со Жалгирис вечерва). Пјуник е трет со 6 бодови, а Жалгирис последен со 5.
Вест Хем по пет кола има максимални 15 бодови. Вечерва го совладаа Силкеборг со 1:0 со гол на Ланцини од пенал во 24. минута.

ВЕСТ ХЕМ – СИЛКЕБОРГ 1:0

ПретходноЛЕ: Звезда го победи Трабзон на Барди, Роналдо стрелец во победата на Јунајтед (видео)
СледноЛејно се враќа во Скопје, но со поинаква улога: Го сакав градот и луѓето таму!