Дома Магазин

Магазин

МАРТИН И ДАРКО ШАМПИОНИ ПО ДОБИВКИ НА 2win.мк ЗА ИЗМИНАТАТА НЕДЕЛА

Минатата недела беше плодна за играчите на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава- 2win.мк. Играчите заедно поделија 2.271.752 денари. Меѓу типувачите за оваа недела, Дарко беше вистински мајстор. 2.271.752 денари изнесува збирот на 2winЏекпот добивките кои...

Македонци со македонско знаме на “Сантијаго Бернабеу“ навиваа за Реал Мадрид! (ФОТО)

Синоќа во Мадрид се одигра „Ел Класико“, најголемиот натпревар во светот на фудбалот. Победи Реал со 3:2 против Барса во спектакуларен меч. А и атмосферата на „Сантијаго Бернабеу“ беше фантастична, а таму на трибините на велелепниот стадион и Македонци,...

И Том Брејди во соблекувалната на Реал ја славеше победата во „Ел Класико“! (ВИДЕО)

Том Брејди, еден од најголемите во историјата на спортот, седумпати првак во НФЛ, вчера го следеше “Ел Класико“ во Мадрид. Пред мечот се поздрави со Флорентинот Перез и Карло Анчелоти, а по натпреварот се симна во соблекувалната на Реал...

Надал бурно го прослави победничкиот гол на Реал, Бодирога во неверување (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид ја победија Барселона со 3:2 во Ел Класико. Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го следеше најголемиот натпревар на шпанскиот фудбал во друштво на својот татко и сестра, а до нив седна поранешниот српски кошаркар и прв...

„Кралски“ пречек за Ѓоковиќ на „Сантијаго Бернабеу“

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ присуствува на вчерашното „Ел Класико“ на стадионот „Сантијаго Бернабеу“, кое заврши со победа на Реал Мадрид од 3-2. Српскиот ас пред натпреварот беше пречекан од првиот човек на клубот Флорентино Перез во просториите на Реал...

Полицијата не го пушташе да помине: Постигна гол на „вечното дерби“, а за малку...

Вчера во Белград се одигра големото дерби меѓу градските ривали Ц. Звезда и Партизан, а еден навистина интересен момент се случи пред почетокот на самиот меч. Стрелецот на првиот гол за „црвено-белите“ Гелор Канга речиси доцнеше на мечот, бидејќи не...

Јокиќ на дуелот со Лејкерси дојде облечен како негативец од култниот цртан филм

Никола Јокиќ импресионираше со одличната партија во победата на актуелниот НБА шампион Денвер Нагетс над ЛА Лејкерс 114:103 на стартот од плеј-офот. Српскиот кошаркар со својот стајлинг и пред мечот го украде шоуто. НБА ѕвездите често привлекуваат големо внимание со...

Бразилецот освен договор со Реал, мора да почитува и договор со девојка му

Новиот фудбалер на Реал Мадрид, Ендрик изјави дека тој и неговата девојка имаат посебен договор. 17-годишниот фудбалер зборуваше во подкаст со својата девојка, 21-годишниот модел Габриела Миранда. Фудбалерот кој игра за Палмеирас, а од идната сезона за Реал Мадрид, изјави...

Финска ѕвезда на ручек со Ѓоковиќ: Тој е веган, не знам дали би уживал...

Финскиот хокеар Александар Барков, центар на Флорида Пантерс и еден од најдобрите играчи во НХЛ, одговараше на прашања за официјалната веб-страница на американскиот клуб. Водителот го праша Барков со која позната личност би сакал да руча или пиво, а...

Флекс Кредит доби награда за најдобарa ,,Employer branding – кампања за 2023 година’’.

Втора година по ред специјализираниот портал за вработување - vrabotuvanje.com ја организира манифестацијата ,,Работодавач на годината’’, манифестација на која ги прогласува најдобрите работодавачи и најдобрите практитки имплементирани во полето на човечките ресурски за годината. Флекс Кредит оваа година доби награда...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести