Англија

Тен Хаг: Не гледам ништо срамно, напротив ова е голем успех!

Додека сите веруваат дека Манчестер Јунајтед беше бледа слика против Ковентри, Ерик тен Хаг смета дека неговиот тим постигнал голем успех. Јунајтед водеше со 3:0 против Ковентри, но потоа прими три гола во последните 20 минути, па мечот отиде во...

Ливерпул во второто полувреме го совлада Фулам на „Крејвен котиџ“

По лошата седмица, елиминацијата од Аталанта во Лига Европа и поразот од Кристал Палас на домашен терен, „Црвените“ им се вратија на победите и ја продолжија трката по титулата во Премиер лигата. Како гости славеа над Фулам со резултат 3:1....

Јунајтед водеше 3:0 против Ковентри, па преку пенал-рулет избори пласман во финале на Купот

Екипата на Манчестер Јунајтед со многу мака и пот го елиминира Ковентри Сити и се пласира во финалето на ФА купот. На „Вембли“ четата на Ерик тен Хаг имаше водство од 0:3, за во финишот да ја прокоцка овозможувајќи...

Нотингем Ф. се жали на судењето против Евертон: Ви рековме дека судијата во ВАР...

Нотингем Форест е револтиран од арбитражата на мечот со Евертон кој денеска заврши со победа на „карамелите“ од 2:0. Натпреварот го водеше судиски тим на чело со Ентони Тејлор, а „шумарите“ сметаат дека за нив не биле досудени три пенали. „Три...

Евертон ја доби директната пресметка за опстанок со Нотингем Ф. (ВИДЕО)

Евертон ја продолжува грчевитата битка за опстанок во Премиерлигата на најдобар можен начин. Денеска во директната пресметка за опстанок, „карамелите“ пред своја публика извојуваа голема победа над екипата на Нотингем Форест до 2:0 и со трите бода успеаја да...

Гвардиола бесен по големата победа: Ова е неприфатливо, недозволиво…

Манчестер Сити победи со 1:0 против Челзи во полуфиналето на ФА Купот. Јунак на победата е Бернардо Силва, кој го постигна единствениот гол на натпреварот во 84. минута. По натпреварот, менаџерот на Сити, Пеп Гвардиола беше многу лут: „Беше неприфатливо...

Откако Тод Боли го купи Челзи, „сините“ немаат освоено трофеј

Челзи и оваа сезона ќе ја заврши без освоен трофеј. Лондонските „сини“ денеска испаднаа од ФА Купот по поразот од Манчестер Сити со 1:0. Претходно „сините“ ги загубија шансите во трката за освојување на Премиер лигата, а загубија од Ливерпул...

Арсенал славеше кај Вулфс и повторно се врати на врвот во Премиерлигата (ВИДЕО)

Фудбалерите на Арсенал славеа со 2:0 на гостувањето кај Вулверхемптон во последниот денешен меч од Премиерлигата и успеаја да се вратат на првото место на табелата во очекување на настапите на конкурентите за титулата, Ливерпул и Манчестер Сити. И денеска...

Тен Хаг нема стопери за мечот со Ковентри, само Мегваер е здрав

Манчестер Јунајтед е во сериозна невоља во пресрет на утрешниот дуел со Ковентри во полуфиналето на ФА Купот. Ккао што јавуваат медиумите, Рафаел Варан, Лисандро Мартинез, Џони Еванс, Виктор Линделоф и Вили Камбвала ги нема во тимот за мечот...

Бернардо Силва го однесе Сити во финалето на ФА Купот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Сити се први финалисти во ФА Купот откако денеска на „Вембли“ го совладаа Челзи со 1:0. Херој во победата на Челзи беше Бернардо Силва, стрелец на единствениот гол во 84. минута. Пеп Гвардиола извади прилично силен состав, иако...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести