Германија

Баерн одби 40 милиони евра за Де Лихт

Баерн Минхен ги одбил сите понуди на Манчестер Јунајтед за Матијс де Лихт. Наводно “црвените ѓаволи” на Баерн му понудиле околу 40 милиони евра за холандскиот дефанзивец, но Баерн ги одбил сите досегашни понуди. Клубот од Минхен е спремен да...

Баерн отворено му се закани на Дејвис: Aко треба нека истече договорот, ама нема...

Баерн (М) повторно прави притисок врз својот фудбалер Алфонсо Дејвис за да потпише нов договор. Канаѓанецот јасно добил дознаење дека нема да добие „зелено светло“ за заминување ова лето. Почесниот претседател на клубот, Ули Хенес, се огласи во медиумите и...

Првите 12 најплатени фудбалери во Бундеслигата се од Баерн (М)

Англискиот репрезентативец Хари Кејн ќе остане како најплатен фудбалер во германската Бундеслига и следната сезона.Според последната анализа на платите на фудбалерите во германската елита, Кејн следната сезона ќе заработува по 25 милиони евра. На второто место на листата е голманот...

Официјално: Борусија Дортмунд потпиша напаѓач со 30 гола на 30 натпревари

Финалистот во Лигата на шампионите Борусија Дортмунд го доби очекуваниот нов централен напаѓач во лицето на Серху Гираси. 28-годишниот фудбалер доаѓа од Штутгарт, при што „жолто-црните“ ја активираа неговата откупна клаузула од 17,5 милиони евра. Договорот е за четири...

Официјално: Томас Милер стави крај на својата бајковита серија во Бундес-лигата

Светскиот шампион од Рио 2014 Томас Милер очекувано најави крај на кариерата во германската репрезентација. Легендата на Баерн Минхен и Бундеслигата се пензионира по 131 меч и со 45 гола. Милер, кој во септември ќе наполни 35 години, е на...

Борусија Дортмунд се пофали со нов централен бек

Финалистот на Лигата на шампионите, Борусија Дортмунд се пофали со нов дефанзивец. „Милионерите“ ги засили германскиот репрезентативец Валдемар Антон кој дојде од Штутгарт, а договорот му е до 30 јуни 2028 година. Неофицијално Дортмунд платил 22,5 милиони евра за 27-годишниот...

Жоао Палиња е нов играч на Баерн – трансферот е 50 мил. евра!

По ангажманот на Мишел Олисе, Баерн Минхен ќе го комплетира и трансферот на португалскиот интернационалец Жоао Палиња кој ќе дојде од редовите на Фулам. Фудбалерот веќе ги поминал лекарските прегледи и се очекува да стави потпис на договор со...

ОФИЦИЈАЛНО: Олисе е нов фудбалер на Баерн (М)

Очекуваното ново засилување на Баерн (М), Мајкл Олисe веќе е фудбалер на  баварците. Баерн вечерва го објави трансферот на Олисе, кој ги мина лекарските прегледи и стави потпис на петгодишен договор, кој ќе го задржи во Минхен до 2029...

Во Баерн пристигна играч од над 50 милиони евра

Очекуваниот нов офанзивец на Баерн Минхен, Михаел Олисе веќе е во главниот град на Баварците. 22-годишниот играч пристигнува од Кристал Палас, а Германците наводно ја активирале неговата клаузула за ослободување од 53 милиони евра (45 милиони фунти). Следниот чекор...

Баерн ги распродаде сите места на „Алијанц Арената“ за новата сезона

Баерн Минхен ги распродаде сите места на Алијанц Арената за претстојната сезона во Бундеслигата. Ова се случи набргу по објавувањето на програмата за натпреварите од германското првенство во четврток. Баварците минатата сезона завршија само на третото место. Извршниот директор на...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести