Лига Европа

Чаби Алонсо: Играме со Рома, одлично….(ВИДЕО)

Во реваншот во Лондон, од 1/4 финалето во Лигата на Европа, Баер Леверкузен одигра 1:1 кај Вест и со вкупни 3:1 се пласира во следната фаза каде ќе се сретне со Рома. Интересен момент беше забележан веднаш по средбата во...

Доби два жолти картони, а не беше исклучен

Аргентинскиот голман Емилијано Мартинез ја однесе Астон Вила во полуфиналето на Лигата на конференции. Одбрани два пенали во пенал серијата и му помогна на својот тим да го елиминира француски Лил. А во пенал серијата се водеа полемики зошто не...

Сигурно не очекуваше такво прашање: Де Роси збесна поради потегот на Љоренте (ВИДЕО)

Рома го победи Милан (2:1) на стадионот „Олимпико“ и се пласираше во полуфиналето на Лига Европа со вкупен резултат 3:1. Во 72. минута се случи сцена која беше споделена на социјалните мрежи. Дефанзивецот на Рома, Диего Љоренте притрча до својот...

ЛЕ: Аталанта го „среди“ Ливерпул, Рома вторпат подобра од Милан (ВИДЕО)

Фудбалерите на Аталанта го потврдија најголемото изненадување во четвртфиналето на Лигата на Европа откако вечерва го елиминираа Ливерпул. Англичаните славеа со пирови 0:1 на гостувањето во Бергамо благодарение на голот на Салах во 7. минута од пенал, но со...

ЛЕ и ЛК: Ливерпул ќе игра и за својата чест, Рома и Леверкузен на...

Вечерва ќе се одиграат сите реванш мечеви од 1/4 финалето во Лигата на Европа и Лигата на Конференции. Секако дека во преден план е мечот Аталанта – Ливерпул, на кој тимот на Јирген Клоп ќе игра и за својата чест...

Скамака со двата гола на „Енфилд“ постави италијански рекорд

Џанлука Скамака имаше свое шоу на „Енфилд роуд“ во Ливерпул во меч од четвртфиналето на Лига Европа. Аталанта славеше над Ливерпул со 3:0, а напаѓачот постигна два гола. Поранешниот напаѓач на Сасуоло и на Вест Хем е првиот италијански...

Ван Дајк: Се тргна наопаку, им се извинувам на навивачите

Фудбалерите на Аталанта направија голем чекор кон пласман во полуфиналето на Лига Европа откако во првиот четврт-финален натпревар на „Енфилд“ го совлада Ливерпул со 3:0. Со оваа победа Аталанта ја прекина серијата од 33 меча без пораз на Ливерпул на...

ЛЕ: Кошмарна ноќ на „Енфилд“, Аталанта го растури Ливерпул (ВИДЕО)

Вистинска ноќна мора преживеаја навивачите на Ливерпул во првиот четвртфинален меч од Лигата на Европа. Вечерва на „Енфилд“ Ливерпул беше посрамен и понижен од екипата на Аталанта која оствари фантастична победа од 3:0 и со една нога зачекори кон...

ЛЕ и ЛК: Милан-Рома во центарот на вниманието

Вечерва ќе се одиграат првите четвртфинални натпревари од Лига Европа и Лигата на конференции. Во центарот на вниманието е „Сан Сиро“ каде што ќе играат Милан и Рома. Италијанските ривали ќе се борат за пласман во полуфиналето, а тоа е...

ЛЕ-1/4 финале ждрепка: Милан против Рома, Клоп ја доби Аталанта…

По ЛШ во Нион се одржа и ждрепката за 1/4 и 1/2 финалето во Лигата на Европа. Истата ни донесе спектакуларен двомеч во четвртфиналето меѓу Милан и Рома, тоа ќе биде битка за Италија. Ливерпул ја доби Аталанта а...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести