Дома Меѓународен фудбал Лига на шампиони

Лига на шампиони

Анчелоти до детали ја проучувал тактиката на Арсенал од последниот меч со Сити

Карло Анчелоти и неговиот тим соработници детално ја проучувале тактиката на Арсенал на мечот со Манчестер Сити од 30. коло во Премиер лигата која заврши 0:0 за да ја подготват својата дефанзивна тактика за мечот со „граѓаните“ на „Етихад“...

Она кога Пеп зјапа во Родриго, а тој се смее! (ВИДЕО)

Реал Мадрид го преживеа „Етихад“ и тоа на пенали. Па така “кралевите“ си закажаа полуфинален меч со Баерн Минхен во Лигата на Шампионите. Голема беше радоста кај гостите од Мадрид по мечот а имаше и неколку интересни моменти. Посебно оној кога...

Андриј Лунин: Не сум јас херој…..

Реал Мадрид има голема среќа што на својот гол го има Украинецот Андриј Лунин. Човекот кој требапе да биде трет голман, по Куртоа и Кепа, но ете доби шанса а од вчера е новиот херој на “кралевите“. Токму Лунин им...

Артета: Овој тим седум години не играше во Лигата на шампиони

Фудбалерите на Арсенал ја завршија сезоната во Лигата на шампионите, бидејќи во четвртфиналето од ова натпреварување беа поразени од Баерн. Тренерот на „топчиите“ Микел Артета истакна дека на неговиот тим му треба малку повеќе искуство во Лигата на шампионите...

Кејн: Баерн може да ја освои Лигата на шампиони

Напаѓачот на Баерн Минхен, Хари Кејн зборуваше по победата на неговиот тим од 1-0 против Арсенал во реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите. Баварците се пласираа во полуфиналето, а фудбалерот поренцира дека тој и соиграчите ќе стигнат до...

Додека Реал го напаѓаат поради „бункерот“, Анри застана на негова страна!

Реал Мадрид на пенали го исфрли бранителот на титулата Манчестер Сити во реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите. По 3:3 во Мадрид и 1:1 во Манчестер, екипите шутираа пенали по продолженијата, а таму беше поуспешен шпанскиот тим. Дел од...

Скандал: Мбапе ги провоцирал Каталонците, па предизвикал општа тепачка!

Откако во првиот натпревар беа поразени на домашен терен, фудбалерите на ПСЖ забележаа убедлива победа на гостувањето кај Барселона и се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите. По натпреварот беше многу „жешко“. Причината е големото славје на фудбалерите на...

Тухел: Во првото полувреме изгледаше како да играме шах!

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел има право на големо задоволство бидејќи неговиот тим се пласираше во полуфиналето во Лигата на шампиони. Баварскиот гигант на реваншот славеше со 1-0 портив Арсенал, првиот меч заврши 2-2, па со вкупни 3-2...

Гвардиола: Нема да одговарам на прашањата што направил Анчелоти!

Без разлика на евентуално незаслуженото испаѓање кога ќе се погледне целиот меч и она што го направија, Пеп Гвардиола излезе како џентлмен во изјавите по натпреварот и уште еднаш покажа колку го цени Реал Мадрид. „Пред се, честитки за Реал...

Анчелоти откри што му рекол Гвардиола по мечот: Беше господин!

Реал Мадрид го исфрли Манчестер Сити по драма и пенали. Шпанскиот тим им се приклучи на ПСЖ, Борусија и Баерн во полуфиналето на Лигата на шампионите. „Ваков натпревар беше единствениот начин да се помине“, изјави тренерот на Реал, Карло Анчелоти,...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести