СП 2022 КАТАР

Неверојатно: Саудијците нудат 200 милиони евра за Салах!

Откако пред неколку дена излезе информацијата дека Ал Хилал му нуди на Мохамед Салах 300 милиони евра за тригодишен договор, попладнево фудбалскиот свет е шокиран од сумата која Ал Итихад му ја нуди на Ливерпул за Салах. Имено клубот од...

С. Арабија добива конкуренција: Австралија и уште три земји од Азија со заедничка кандидатура...

Пред два дена и официјално С. Арабија се пофали дека доставила кандидатура до ФИФА за организирање на СП 2034 година. Познато е колку оваа земја во последно време вложува во фудбалот, милијарди и милијарди, па затоа се смета дека...

Славен Билиќ се враќа во Саудиска Арабија

Искусниот хрватски стратег, кој беше и селектор на оваа земја, Славен Билиќ има нов ангажман. Странува тренер на тимот на Ал Фатех, кој во изминатиот шампионат на Саудиска Арабија заврши како шести. Тој се враќа на Блискиот исток, откако веќе...

И Модриќ во С. Арабија, за три години ќе добие 120 милиони евра!

Лука Модриќ во недела ќе го одигра својот последен меч за Реал Мадрид. Имено, барем според утринските информации од Мадрид, тој ја прифатил понудата на клуб од С. Арабија вредна 120 милиони евра за три години, значи по сезона...

Исчезна екс играч на Севиља и Феенорд

За името на Марк Ван Дер Богарт не дека чул секој фудбалски фан во светот. Екс младинецот на Феенорд и играч на тимот на Севиља Б, Мурчиа, НЕК Најмиген, кој сега има веќе 37. години се води как исчезнат...

Скандалозно: Полјаците ги молеле Аргентинците на 2:0 да намалат малку со нападите!

Се чини дека и покрај фактот што ФИФА јавно се произнесе дека немало наместени мечеви на СП во Катар, сепак не било се така мазно на Мундијалот. Имено на средбата Аргентина – Полска од групната фаза, се случил скандал. Ова...

Даниеле Орсато е прогласен за најдобар судија на СП во Катар!

Ете, го дознавме добитникот на последното признание од СП во Катар кое заврши пред десет дена. Имено за најдобар судија на Мундијалот во Катар прогласен е Даниеле Орсато од Италија. Судија кој важи за еден од најдобрите во Европа...

Тетоважа во чест на аргентинскиот голман, но со погрешно име

По триумфот на Аргентина на Мундијалот во Катар, во државата светски фудбалски шампион се разрабодеа тату мајсторите. Се цртаа ликовите на хероите на најразлични делови од телото, па дури и моменти од турнирот (како одбраната на аргентинскиот голман во...

Неверојатно: Собата во која престојуваше Меси на СП во Катар ќе биде претворена во...

Собата во која престојуваше Лео Меси за време на Мундијалот во Катар, за време на тие 29 дена, ќе биде претворена во музеј, Ова го објавија локалните медииуми. Тоа ќе се направи во чест на капитенот на светскиот првак...

Бензема влезе во „војна“ со Франција!

Сагата околу „заминувањето“ на Карим Бензема од француската репрезентација продолжува. Беше откриено дека тој не е повреден и дека е подготвен да и помогне на Франција на Мундијалот, но селекторот Дидие Дешамп го „пречкрта“ по бунтот на најискусните играчи,...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести