Шпанија

Лапорта: Барселона ќе бара да се преигра „Ел Класико“!

Во Каталонија, а посебно во Барселона сеуште е голем гневот по последното „Ел Класико“ во кое загубија од Реал Мадрид со 3:2. Секако дека спорен момент беше тоа дали шутот на Јамал беше гол, дали ја мина гол –...

Пресврт: Чави останува на клупата на Барса?!

И покрај тоа што во неколку наврати истакна дека нема да го промени мислењето, и покрај тоа што веќе нема шанси ниту една титула да освои сезонава, а и го загуби “Ел Класико“ синиоќа, сепак последните вести од Шпанија...

Ѓоковиќ со една изјава ги воодушеви фановите на Реал

Новак Ѓоковиќ синоќа беше на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ каде присуствуваше на победата на Реал Мадрид над Барселона од 3:2. Најдобриот тенисер на сите времиња беше свечено пречекан од претседателот на клубот Флорентино Перез, а не го криеше ентузијазмот за реновираниот...

Чави: Сите видоа дека топката отиде во голот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид ја победија Барселона со 3:2 и ја запечатија титулата во Ла Лига, но Чави Хернандез смета дека неговиот тим бил ограбен. Имаше неколку сомнителни ситуации. Во првото полувреме кога топката ја помина линијата пред да...

Анчелоти: Не сакам да ги коментирам зборовите на Чави

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти по мечот го потенцираше карактерот што тимот го покажа на дербито против Барселона. „Белите“ двапати заостануваа резултатски, но победија со 3:2 и ја зголемија предноста пред Каталонците на 11 бода. „Се снајдовме во тешка...

Одлично „Ел Класико“ – Белингем го врати Реал на шампионскиот престол!

Реал Мадрид речиси сигурно е шпански шампион по вечерашниот триумф над Барселона во „Ел Класико“ во 32 коло на Ла Лига. Барса два пати водеше на крајот доживеа пораз и ги сведе шансите за титулата на минимум. Поведе Барса со...

Спорен момент на „Ел Класико“ – имаше ли гол за Барса?

Во 29 минута од шпанското „Класико“ - помеѓу Реал Мадрид и Барселона, гостинските фудбалери побараа погодок. Во Шпанија нема гол технологија, па се случи овој момент во кој Лунин одбрани по шутот на Јамал, но сега спорно е дали...

Атлетико се избрука на „Мендизороса“

Атлетико Мадрид, по елиминацијата од Борусија Дортмунд во ЛШ, претрпе уште една шлаканица овојпат на гостувањето кај Алавес. Тимот на Чоло Симеоне е поразен со 2:0, а со тоа се потсети на една негативна серија од 1999 година. Имено Атлетико...

Чудото на Барса нема дилеми: Вечерва го победуваме Реал со 3:1, јас ќе дадам...

Крилниот напаѓач на Барселона, Ламине Јамал, се реши да прогнозира каков ќе биде исходот на вечерашниот „Ел Класико“ дуел со Реал во Мадрид. 16-годишното чудо во дресот на Барселона верува во победа на својот тим. „Како ќе завршиме вечерва против...

Атлетико (М) ќе му понуди нов договор на Гризман

Атлетико Мадрид ќе го продолжи договорот со Антоан Гризман. Ова го објави новинарот Руди Галети. Според изворот, раководството на „јорганциите“ планира во блиска иднина да склучи нов договор со 33-годишниот Французин. Страните се во постојан контакт на оваа тема, а...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести