Дома ТОП

ТОП

Трапановски и Бабунски „решетаат“ во Шкотска: Нови три гола на нашите интернационалци (ВИДЕО)

Макеоднските интернационалци во Шкотска и натаму ги „решатаат“ противничките мрежи. Кристијан Трапановски и Давид Бабунски постигнаа три од петте гола за Данди Јунајтед на денешниот меч од Лига Купот на Шкотска, која нивниот нов тим го доби со 2:5...

Вардар поразен на „Максимир“, Динамо покажа зошто е класа (ВИДЕО)

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб, Вардар, загуби на пријателскиот меч со хрватскиот шампион Динамо (З) со 3:0. На средбата одиграна денеска на „Максимир“  во Загреб пред повеќе од 2000 гледачи, „црвено-црните“ добија шанса да ги одмерат силите со еден од...

Неспортско однесување: Капитенот на Динамо (К) не сакаше да се поздрави со капитенот на...

Фудбалерите на украински Динамо Киев не се ракуваа со фудбалерите на Партизан пред натпреварот во рамките на второто квалификационо коло од Лигата на Шампионите. Наместо да се ракуваат, фудбалерите на двете екипи се поздравија со тупаници. Исто така и капитенот...

Вардар не заборава: Рики доби дрес од Вардар со бројот 22 (ВИДЕО)

Екс-капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Стефан Ристовски, кој подолг период е дел од загрепски Динамо, доби дрес со бројот 22, подарок од ФК Вардар пред стартот на денешниот пријателски меч на "Максимир". Ристовски кариерата ја почна во Вардар од каде...

ФОТО-ВЕСТ: Стефан Ристовски пред мечот со Вардар со честитка за 77. роденден

„Детето“ на Вардар, Стефан Ристовски, пред денешниот контролен натпревар кој неговиот актуелен тим Динамо (З) ќе го одигра со нашиот најтрофеен клуб Вардар се сликаше со шалот на скопските „црвено-црни“ како дел од честитките на 77. роденден на Вардар. Пријателскиот...

Ќатип Османи: Струга ТЛ има квалитет да го победи Пјуник!

Утре од 17 часот на стадионот “Билјанини Извори“ во Охрид, во рамките на првиот меч од 2.квалификациско коло во Лигата на Конференции, нашиот шампион, тимот на Струга ТЛ ќе се сретне со Пјуник, тим од Ерменија. На денешниот прес во...

Вечерва спектакл на “Максимир“: На мегдан хрватскиот против македонскиот гигант! (ФОТО)

Нашиот најтрофен клуб, вечерва од 19 часот на “Максимир“ во Загреб во пријателски натревар ќе ги одмери силите против Динамо Загреб. Јасно е дека тоа ќе биде дуел на два гигантим, на хрватскиот и македонскиот. Познато е дека членови...

Перо Антиќ се огласи, причината се душегрижниците!

  Попладнево со соопштение се огласи КФСМ, односно првиот човек Перо Антиќ. Причината е сите оние написи во последно време во медиумите околу неговата посета во САД. Тоа беше сфатено дека си заминува од раководната функција во КФСМ, но тој...

Скандалозно: Играчите на Динамо Киев пред мечот нема да се ракуваат со фудбалерите на...

  На повидок е голем скандал и тоа во изведба на Динамо Киев, украинскиот гигант.Имено вечерва во Лублин (Полска) во првиот меч од 2.квалификациско коло во Лигата на Шампионите се среќаваат Динамо Киев и Партизан. На пресот пред овој меч,...

РФМ ќе им додели еден милион денари на младинците

Ракометната федерација на Македонија продолжи со наградување на националните селекции за успешните резултати. Овој пат парично ги награди младинците за освоеното деветтото место на Европското првенство во Словенија.

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести