Дома Фудбал Втора лига

Втора лига

ВМФЛ: Беса и Пелистер со нови победи, ама славеше и Детонит! (ВИДЕО)

Попладнево се одиграа сите осум средби од 25.коло во ВМФЛ. Беса и покрај тоа што победи на гостувањето кај Арсими сепак ќе почека уште малку на промоцијата како нов прволигаш зошто и Детонит дома славеше со 1:0 против Беласица. https://www.youtube.com/watch?v=zep_uci8KTo Стрелци...

ВМФЛ: Беса денеска може да слави и официјално пласман во ПМФЛ!

Попладнево од 16 часот на програмата се сите осум средби од 25.коло во ВМФЛ. Лидерот Беса гостува кај Арсими и во случај на победа, а Детонит да одигра реми или да загуби дома од Беласица, тогаш тимот од Добри...

ФК Скопје реагира на судиската анализа на мечот со Беса

Второлигашот Скопје денеска испрати соопштение во кое реагира на објавената судиска анализа на натпреварите од домашните фудбалски шампионати. „ФК Скопје трпеливо и одговорно ја чекаше судиската анализа за натпреварот ФК Беса - ФК Скопје одигран на 6-4-2024, кој заврши со...

ВМФЛ: Беса го “скрши“ Скопје, Пелистер убедлив, магија на Наумоски во Битола!

Попладнево се одиграа сите осум средби од 24.коло во ПМФЛ. Беса како домаќин славеше против Скопје со 2:1 и со двата гола на Изаир Емини, па така сега овој тим е на чекор до официјализирање на пласманот во Првата...

ВМФЛ: Беса ги дочекува “пиратите“, Пелистер на мегдан со Арсими

Денеска од 15 часот на програмата се сите осум средби од 24.коло во ВМФЛ. Повеќе од јасно е дека Беса е веќе прволигаш, па и Пелистер, третото бараж-место на Детонит може да го загрози само Арсими. Додека во битката...

ВМФЛ: Беса и Пелистер со минимални победи на гости

Попладнево се одиграа сите натпревари од 23.коло во ВМФЛ. Беса како гостин во Неготино успеа да го победи Вардар со 0:1, и тоа со голот на Изаир Емини. Со истиот резултат славеше и Пелистер на гости кај Скопје. Па...

ВМФЛ: Лидерот на гости во Неготино, Пелистер по бод(ови) на Автокоманда…

Денеска од 15 часот се играат сите натпревари од 23.коло во ВМФЛ. Лидерот, тимот на Беса има незгодно гостувањекај Вардар во Неготино, таму секогаш тешко се освојуваат бодови, но како игра Беса оваа сезона секако е фаворит и на...

ВМФЛ: Беса и Пелистер со убедливи победи, Детонит поразен во Куманово

Попладнево се одиграа сите осум средби од 22.коло во ВМФЛ. Како што и се очекуваше, лидерот Беса и вториот Пелистер славеа убедливи победи на свој терен. Беса со 3:0 успеа да гп “реши“ составот на Караорман па со тоа уште...

ВМФЛ: Беса и Пелистер во атак на нови победи, Детонит гостува во Куманово

  Денеска од 15 часот на програмата се сите осум натпревари од 22.коло во ВМФЛ. Нема класично дерби, водечките Беса и Пелистер очекуваат нови победи. Првиот и вториот на табелата, места кои водат директно во ПМФЛ, дома играат со Караорман...

ВМФЛ: Беса и Пелистер убедливи, Детонит го “скрши“ Тетекс….

Се одиграа сите осум средби од 21.коло во ПМФЛ. Очекувано водчките немаа никакви проблеми за да дојдат до нови три бода. Лидерот Беса со 0:2 славеше кај Кожув во Гевгелија, додека Пелистер покажа сила и на гости кај Караорман...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести