Дома Фудбал Интернационалци

Интернационалци

Трајковски влезе во голгетерска форма, му донесе победа на Хајдук (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски го постигна победничкиот гол за Хајдук на денешното гостување кај Славен Белупо во новото коло од хрватскиот шампионат. Откако доби шанса во првиот тим, Трајковски покажува глад за погодоци. Хајдук имаше голема шанса оваа сезона да...

Полуфинале на ФА купот: Уште не почнат мечот, Миовски го „стресе“ Селтик! (видео)

Бојан Миовски повторно стрела. Македонскиот напаѓач го стресе Селтик на „Хампден парк“ уште во втората минута од мечот. Кларксон ја уфрли топката напред до Миовски, а нашиот напаѓач успеа да го совлада голманот на „келтите“. Bojan Miovski LOVES Hampden Park!...

Браво за Македонецот: Миовски избран во тимот на сезоната во Премиерлигата на Шкотска! (ФОТО)

Браво за Македонецот, браво за Бојан Миовски. Фантастичните игри на СУПЕР БОЈАН, пред се головите, во оваа сезона за Абердин го сместија нашиот репрезентативец во тимот на сезоната во Премиерлигата на Шкотска. Секако апсолутно заслужено Бојан се најде во одбрано...

Висар повторно „тресе“, Падерборн слави (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Висар Муслиу ја продолжи голгетерската низа во дресот на Падреборн. Откако постигна гол во поразот од Херта (2:3) пред две недели, нашиот дефанзивец денеска повторно „тресеше“ на меч од германската „Цвајте“. Муслиу погоди за 0:2 за својот...

„БИЛД“: Трансферот на Елмас во РБ Лајпциг е големо зимско промашување

Пет минути игра, седум контакти со топка, два дуели. Вака еден од најтиражите весници во Европа, германски „Билд“ го опиша последниот настап на нашиот репрезентативец Елиф Елмас во дресот на РБ Лајпциг нарекувајќи го неговиот трансфер „најголемо зимско промашување“. „Македонецот...

Крстовски со осми гол сезонава донесе нова победа за Домжале

26-годишниот кочанчанец, Марио Крстовски, продолжува да ги полни мрежите на противниците во словенечката Прва лига. Крстовски кој го носи дресот на Домжале, денеска и донесе победа на својата екипа од 1:0 во дуелот со Копер, што практично беше негов...

Трајковски погоди, но Хајдук повторно поразен (ВИДЕО)

Алекснадар Трајковски постигна гол, но тоа не беше доволно Хајдук да ја прекине црната низа во хрватскиот фудбалски шампионат. И четвртипат едноподруго, сплитските бели беа поразени во домашниот шампионат, со што од фаворит за титулата, сега на шест кола...

Аријан Адеми влезе во елитно фудбалско друштво во Хрватска!

Динамо Загреб освои нови бодови во трката по титулата во Хрватска, а вечерва славеше на гостувањето кај Горица со 0:2. Погодија Батурина во првото полувреме и Булат во второто полувреме. Поранешниот македонски репрезентативец Аријан Адеми влезе во игра во 84...

Тренерот на Лајпциг: Повторно разговарав со Елмас, мора да биде трпелив!

И дефинитивно е јасно дека оваа пролета полусезона Елиф Елмас како нов член на Лајпциг нема да ја памети по добро. Имено нашиот Дијамант добиваа многу мала минутажа од тренерот Марко Росе, обично некаде во 80.минута. Така да со...

Семовски со два гола за својот Коге!

На крилјата на младинскиот репрезентативец Еркан Семовски, Коге е добар пат да се избори за опстанок во Првата лига на Данска. Имено Семовски денеска со својот Коге успеа да слави со 5:3 против тимот на Б.93, а нашиот репрезентивец двапати...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести