Дома Фудбал Млади репрезентации

Млади репрезентации

Женската репрезентација до 16 години ќе учествува на развоен турнир во БиХ

Младата женска репрезентација на Македонија до 16 години во периодот од 16 до 24 април учествува на меѓународниот Уефа развоен турнир што се одржува во Босна и Херцеговина. Нашите млади фудбалерки ќе одиграат три натпревари, а за противници ќе ги...

У-15: Македонија во пријателски меч одигра 1:1 на гости кај Црна Гора!

Денеска во Подгорица во пријателски меч нашата У-15 репрезентација одигра 1:1 против домашната селекција на Црна Гора. Ова беше уште една убава проверка за селекторот Драган Начевски да го види потенцијалот на оваа наша репрезентација. Според извештаите од Подгорица, Македонија...

У-14: Македонија повторно ремизираше против Турција! (ФОТО)

Македонската репрезентација до 14 години одигра 0:0 и на вториот контролен натпревар против соодветната селекција на Турција. Избраниците на Неџат Шабани одиграа втор одличен меч на стадионот во Ѓорче Петров, но одново не бевме сконцентрирани во завршницата од акциите  за...

У-19: Женската репрезентација на Македонија се пласираше во Лига А за пласман на ЕП!

Македонската женска репрезентација до 19 години славеше победа против Велс со 2:1. Со максимални три победи селекцијата на Астрит Мерко обезбеди место во Лига А квалификации за пласман на Европско првенство. Македонија во воведните две кола од турнирот во Молдавија запиша...

У-19: Фудбалерките ја победија и Литванија!

Женската селекција на Македонија до 19.години денеска ја победи и Литванија со 2:0. Уште една добра партија и победа за нашите млади фудбалерки на квалификацискиот турнир од втората рунда во Б лигата која што се одржува во Молдавија, против...

Македонија У14 одигра нерешено против Турција

Селекциите на Македонија и Турција до 14 години одиграа пријателски натпревар на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје. Натпреварот заврши без голови. Инаку предвидени се два контролни натпревари со соодветната селекција на Турција. На 8 април е закажан вториот контролен...

Македонија до 14 ќе одигра два контролни натпревари против Турција во Скопје

Младата репрезентација на Македонија до 14 години (генерација 2010) во Скопје ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Турција. Првиот контролен дуел, Македонија и Турција ќе го одиграат на 5. април на тренинг центарот „Петар Милошевски, со почеток...

Женската репрезентација до 19 години ја совлада Молдавија

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 години ја забележа првата победа во рамките на  квалификацискиот турнир од втората рунда од Б лигата што се одржува во Молдавија. Во воведното коло од турнирот, избраниците на селекторот Астрит Мерко славеа убедлива и...

У-19: Астрит Мерко го објави списокот на фудбалерки за квалификацискиот турнир во Молдавија

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 години во периодот од 3 до 9 април ќе биде учесник на квалификацискиот турнир во рамките на втората рунда од Б лигата кој ќе се одржи во Молдавија. Нашите млади фудбалерки се наоѓаат...

Цапар е „селекториште“ – само тој победи и тоа над Гибралтар!

Да ти е мерак да гледаш фудбал, нови тактики, нови видувања на фудбалската игра. Да играш дома, на најголем стадион, да те гледаат едвај 200 навивачи, да губиш 0:1 и да не нападнеш, да немаш удар на гол, да...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести