Дома Ракомет Домашно првенство

Домашно првенство

Зарков се врати во Битола и седна на клупата на Е. Пелистер 2

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер 2 денеска објави дека нов тренер на тимот ќе биде Александар Зарков. Вториот состав на битолчани се надева дека следната сезона ќе ја оствари целта, враќање во Суперлигата. Зарков по кратката епизода во Грција се врати...

Бутел доведе уште едно засилување – Леонид Киселовски

Ракометниот суперлигаш Бутел го објави трансферот на средниот бек Леонид Киселовски. Киселовски има 21 година (180/81) и доаѓа од тимот на Скопје, каде што настапуваше последните четири сезони. Кариерата ја започна во тимот на Аеродром, а беше дел и од...

ОФИЦИЈАЛНО: Фереира застанува на голот на Вардар

Ракометниот клуб Вардар денеска и официјално го потврди новото голманско засилување во името на Мигел Еспиња Фереира (30), кој потпиша договор со клубот на една година со можност за продолжување. Фереира доаѓа од АСОБАЛ лигата и ќе му биде колега...

Португалец на голот на Вардар 1961

Македонскиот вицепрвак, Вардар 1961 стартуваше со подготовките за новата сезона. „Црвено-црните“ решија дел од испразнетите места во составот, а се чини и наскоро ќе биде промовирана и замената за Мартин Томовски. Португалецот Мигуел Еспиња Фереира и Вардар 1961 ги договориле...

РК Вардар од денеска во “погон“, тука беа и сите нови ракометари! (ФОТО)

Тренерот Владо Недановски попладнево означи старт на подготовките на РК Вардар за новата сезона.Како и што му личи на еден таков клуб, амбициите на домашната сцена се најголеми, а за во Европа да се одигра што може подобро. Првиот дел...

Вардар ги „пали моторите“, денеска прв собир во Скопје

Ракометниот клуб Вардар 1961 денеска и официјално ги почнува подготовките за новата сезона. Стартот е закажан за 18 часот во малата сала во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Според планот на стручниот штаб, првите десет дена ќе се работи во...

Потврдени учесниците на Меморијалот „Миле Нешкоски“ во Прилеп

Ракометниот клуб Прилеп кој е организатор на Меѓународниот меморијален турнир „Миле Нешкоски“, денеска ги потврди учесниците на деветтото издание на турнирот. Според објавата, меѓу шесте тима кои ќе учествуваат на годинешното издание се македонските суперлигашки состави Прилеп, Охрид, Тиквеш и...

„Црвено-црните“ тргнуваат од Скопје, па заминуваат на подготовки во Маврово

Ракометарите на Вардар на 17 јули во Скопје ќе ги почнат подготовките за новата сезона. Стручниот штаб за тогаш го закажа првиот собир на тимот. Според планот на стручниот штаб десет дена ќе се работи во салата во СЦ „Јане...

Атанасовски потпиша за косовскиот првак: Полн сум со ентузијазам

Поранешниот младински македонски репрезентативец, Стефан Атанасовски, кариерата ќе ја продолжи во косовскиот шампион Раховец. Атанасовски во овој тим доаѓа по една сезона мината во Куманово, а ќе соработува со македонскиот стратег Горан Андоновски. Тој во својата кариера има настапувано за...

РК Бутел се засили со младински репрезентативец на Египет

Раководството на РК Бутел го договори младинскиот репрезентативец на Египет, Хусеин Валид Кадах. Тој има 20 години и доаѓа од египетскиот клуб Ел Шармс, а ова ќе му биде прво интернационално искуство во кариерата. Египќанецот игра на левата бековска позиција,...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести