Дома Ракомет Лига на шампиони

Лига на шампиони

Нов распоред во ЛШ: Пелистер тргнува со ПСЖ, но се игра во Париз!

ЕХФ направи промена во распоредот на натпреварите во Лигата на Шампионите за претстојната 2024/25 сезона. Со новиот распоред Пелистер ќе игра со ПСЖ, но во Париз во рамките на 1.коло во ЛШ. Да се потсетиме дека првично распоредот беше...

Познат е возниот ред на Пелистер во ЛШ: ПСЖ прв гостин во Битола!

Пелистер и во следната сезона ќе биде дел европската клупска елита. Македонскиот првак денеска ги доби противниците, ќе игра во групата А каде се уште и Висла Плоцк, Веспрем, ПСЖ, Фредериција, Фуксе Берлин, Спортинг Лисабон и Динамо Букурешт. Сезоната ќе започне...

Ангеловски: Ова е само една одговорност повеќе за сите нас да покажеме уште повисоко...

Македонскиот првак, Пелистер ги доби противниците во групната фаза во Лигата на шампиони за сезоната 2024/2025 година. Пелистер ќе игра во групата А против Висла, Веспрем, ПСЖ, Федериција, Спортинг и Динамо Букурешт. „Повторно сме во кремот на европскиот и светскиот ракомет...

Пелистер ги доби противниците во ЛШ: Веспрем, ПСЖ… се дел од екипите кои ќе...

Македонскиот првак, Пелистер ги доби противниците во групната фаза во Лигата на шампиони за сезоната 2024/2025 година. По 14-те порази, битолчани ќе имаат една цел, а тоа да докажат дека ја заслужуваат вајлд-картата да играат во ова натпреварување. Пелистер ќе...

Имаме македонско дерби во женската Лига на шампиони!

Познати се групите за женската ракометна Лига на шампиони во која Македонија ќе има две ракометарки. Сара Ристовска со романски Рапид Букурешт и Ива Младеновска со француски Брест Бретањ ќе бидат дел од групната фаза. Ждрепката посака двете да играат во...

Циндриќ ја искористи клаузулата во договорот, се сели во Веспрем

Хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ својата кариера ќе ја продолжи во Веспрем каде доаѓа од тимот на Динамо Букурешт. Во договорот тој имаше клаузула според која може да го напушти романскиот шампионот доколку замине и тренерот Чави Пасквал. Шпанецот се пресели...

ЕХФ открива како Начевски и Николов ги решаваат сите тешки моменти (ВИДЕО)

Нашите најдобри ракометни судии, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски, не случајно важат за еден до најдобрите судиски парови на планетава. За време на годинешново финале во Лигата на шампионите меѓу Барселона и Алборг, рутинирано и искусно решаваа многу ситуации...

Пелистер доби вајлд-карта за Лигата на шампиони

Македонскиот првак, Пелистер и следната сезона ќе игра во Лигата на шампиони. ЕХФ пред малку ги објави имињата на екипите кои добија зелено светло. Покрај битолскиот тим вајлд-карта добија ППД Загреб (Хрватска), Нант (Франција), Пик Сегед (Унгарија), Кјелце (Полска), Динамо...

Денот „Д“ за Пелистер!

Европската ракометна федерација денеска ќе одржи состанок, а главната тема се вајлд-картите за учество во Лигата на шампиони следната сезона. На листата на екипи кои поднеле барање за настап во најсилното европско клупско натпреварување е актуелниот македонски првак Пелистер....

ЕХФ ги објави конкурентите на Пелистер за вајлд-карта во Лигата на шампиони

ЕХФ денеска и официјално ги соопшти имињата на кандидатите за следната сезона во Лигата на шампиони. Еден од нив е актуелниот македонски првак, Пелистер. На списокот се најде уште 11 кандидати, а меѓу нив се: Загреб, Фредериција, Бидасоа, Нант,...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести