И фановите „удрија“ по Халанд: Супер голгетер со нула техника! (ВИДЕО)

189

И покрај сите квалитети кои ги има, головите како од шега да ги дава, но сепак Ерлинг Халанд е критикуван дека блеска само со “малите“, додека во големите дербија никаде го нема.

По критиките кои го имаше за него Рој Кин, кој по мечот со Арсенал рече дека Халанд играл на ниво на четврта лига.

По ова на интернет излезе едно видео на едно загревање на играчите на Сити пред натпревар. И убаво се гледа дека на таа вообичаена „шева“ на Халанд не му оди најдобро.

Тоа ги разлути фановите кои напишаа покрај другото дека Халанд е супер голгетер со нука техника, дека проигрува како голман и ред други критики.

ПретходноСтартува битката за титулата: Четвртфиналето го отвораат МЗТ Скопје и Гостивар в петок!
СледноМикел Хансен утре ќе објави дека ја игра последната сезона во кариерата