Стартува битката за титулата: Четвртфиналето го отвораат МЗТ Скопје и Гостивар в петок!

166

Во петок на 5 април ќе стартува плеј-офот или 1/4 финалето во битката за титулата во нашата најсилна кошаркарска лига. Двојките се одамна познати, но сега според распоредот на КФСМ, првиот меч од оваа фазаќе го одиграат МЗТ Скопје, кој ја брани титулата, и Гостивар.

Додека сите останати први мечеви од четвртфиналните средби се играат ден подоцна, на 06.04.2014 (сабота).

РАСПОРЕД:

05.04.2024 (ПЕТОК)

МЗТ Скопје – Гостивар (19:00 Ч)

06.04.2024 (САБОТА)

Работнички – Феникс 2010 (18:00 Ч)

Пелистер – Еуро Никел (19:00 Ч)

Чаир – ТФТ (21:00 Ч)

ПретходноСтаниќ го одработи првиот тренинг како шеф на стручниот штаб на Работнички! (ФОТО)
СледноИ фановите „удрија“ по Халанд: Супер голгетер со нула техника! (ВИДЕО)