На денешен ден: Контрата на сите времиња…и Дарко Панчев! (ВИДЕО)

9659

На денешен ден пред точно 33 години, Дарко Панчев како напаѓач на Ц. Звезда ја заврши со гол една од најдобрите акции или контранапади, на сите времиња. На тој меч во Минхен, во првиот полуфинален меч во Купот на Шампионите, Баерн водеше со 1:0, но тогаш на сцена стапија Просинечки и Биниќ, а акцијата со гол ја заврши кој друг ако не Македонецот Дарко Панчев, во тоа тоа време најдобриот напаѓач во Европа.

Нешто подоцна Савичевиќ постигна убав гол за 1:2 и победа на Ц. Звезда. Познато е што се случуваше на реваншот во Белград како и во финалето во Бари.

ПретходноРК Охрид се засилува со некогашен играч на Веспрем!
СледноСари со порака до Русите: “Ви благодарам на понудата, но јас ќе го преземам Милан!“