Спорен момент на „Ел Класико“ – имаше ли гол за Барса?

2219

Во 29 минута од шпанското „Класико“ – помеѓу Реал Мадрид и Барселона, гостинските фудбалери побараа погодок. Во Шпанија нема гол технологија, па се случи овој момент во кој Лунин одбрани по шутот на Јамал, но сега спорно е дали топката ја минала гол-линијата или не. Судијата кажа НЕ!
Во Каталонија велат ова е грабеж, во Мадрид – Лунин навреме ја фатил топката…
Резултатот по првите 45 минута е 1:1.

Претходно„Да му се одземе државјанството и да му се забрани влез во Франција“
СледноДвојната гренд слем шампионка објави пензија на 30 години