Пресврт: Чави останува на клупата на Барса?!

254

И покрај тоа што во неколку наврати истакна дека нема да го промени мислењето, и покрај тоа што веќе нема шанси ниту една титула да освои сезонава, а и го загуби “Ел Класико“ синиоќа, сепак последните вести од Шпанија велат дека големи се шансите Чави Ернандез и натаму да седи на клупата на Барселона.

Договорено е во текот на оваа недела да има разговор со Хоан Лапорта, на кој би се решило и дефинитивно што и како понатаму.

Инаку се истакнува дека Чави барал и гаранции дека тимот ќе се засили со неколку квалитетни засилувања, тоа бил главниот услов тој да остане во Барса, како тренер.

ПретходноИ Том Брејди во соблекувалната на Реал ја славеше победата во „Ел Класико“! (ВИДЕО)
СледноРК Вардар го промовираше Томче Стојановски!