Ѓоковиќ со една изјава ги воодушеви фановите на Реал

536

Новак Ѓоковиќ синоќа беше на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ каде присуствуваше на победата на Реал Мадрид над Барселона од 3:2.

Најдобриот тенисер на сите времиња беше свечено пречекан од претседателот на клубот Флорентино Перез, а не го криеше ентузијазмот за реновираниот стадион во Мадрид.

Ѓоковиќ зборуваше за тамошните медиуми во клупските простории.

„Сантијаго Бернабеу е најубавиот стадион на светот“, изјави Ѓоковиќ и ги воодушеви навивачите на Реал.

Покрај него, Перез му врачи дресови на Реал и на поранешната НФЛ ѕвезда Том Брејди, како и на холивудскиот актер Енди Гарсија.

ПретходноГРК Охрид им се извини на фановите кои купија карти, а останаа пред сала!
СледноНадал бурно го прослави победничкиот гол на Реал, Бодирога во неверување (ВИДЕО)