Елмас ја погоди стативата, Леверкузен со стил ја заврши сезоната, Ројс со мајсторија се прости од Дортмунд!

1905

Попладнево се одиграа сите девет средби од 34. или последно коло во Бундеслигата. Елиф Елмас беше стартер во составот на Лајпциг и играше се до 74.минута кога беше заменет. Во 63.минута од непосредна близина ја погоди стативата на Ајнтрахт Франкфурт, овој меч заврши со резултат 2:2.

Дортмунд со 4:0 се прости од Марко Ројс кој постигна мајсторски гол. Емотивен меч на „Сигнал Идуна Парк“.

Леверкузен со стил ја заврши сезоната како првак и тоа со победа дома со 2:1 против Аугсбург.

Баерн на гостувањето кај Аугсбург во 6.минута водеше со 0:2, но на крај загуби со 4:2, неверојатно.

Од елитата испаднаа Келн и Дармштад, а Бохум на Агон Елези ќе игра бараж за опстанок.

No description available.

ПретходноМега – спектакл во Ријад: Фјури VS Усик, бокс меч кој се чекаше 25 години! (ВИДЕО)
СледноПолувреме: 1:1 е во Струга, Шкендија води, Тиквеш со пресврт до водство