Швајцарија со вајлд – карта на СП 2025!

130

Ни Србија, ниту Ф. Острови, Црна Гора, Бих и Грција, но уште неколку земји нема да играат на СП 2025 кое ќе се одржи во Хрватска, Норвешка и Данска. Имено како што објави ИХФ, изборот падна на Швајцарија. Дури 12 ракометни репрезентации поднеле барање за вајлд – карта и настап на СП на кое Македонија се избори за учество откако беше подобра од Ф. Острови, но ИХФ одлучи тоа да биде Швајцарија.

Оваа селекција ќе биде сместена во четвртиот шешир и е можен ривал на момците на селекторот Кире Лазаров.

ПретходноТимовски си замина од Гостивар!
СледноГасперини: “Тоа е како кога си оженет, а ќе запознаеш преубава жена“