Засилено темпо пред контролите со Хрватска и Чешка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

238

Македонската фудбалска репрезентација ги засилува тренинзите до двата контролни јунски дуели со Хрватска и Чешка. Избраниците на селекторот Благоја Милевски, денеска во проширен состав со приклучувањето на Велковски, Ашковски и Шишковски почнаа засилено на подготовка на тактиката за мечот со Хрватите на 3 јуни во Ријека.

ПретходноНено и Уникс го загубија и вториот меч од финалето против ЦСКА
СледноОлимпискиот првак од Рио нема да биде на ЛОИ во Париз поради позитивен допинг тест