Голем трансфер на шампионот – Стефан Јевтовски во дресот на Струга ТЛ

2186

Македонскиот фудбалски шампион Струга Трим Лум се пофали со екстра засилување за новата сезона во која ќе ја брани титулата и добар настап во фудбалска Европа како минатата сезона. Нов играч е дефанзивниот играч за врска Стефан Јевтовски кој доаѓа како слободен фудбалер откако му истече договорот со Ујпешт од Унгарија.
Инаку тој има солидна интернационална кариера затоа што покрај Ујпешт настапуваше и во Арсенал Киев, Вараждин, Локомотив Пловдив, а во македонскиот шампионат ги бранел боите на Работнички и Металург Скопје.

ПретходноХоландија без една од ѕвездите на ЕП – се повредил на загревање, неговата замена го прекина одморот на Миконос
СледноПолјаците без Левандовски на првиот меч на ЕП