Истанбул на нозе: Мурињо и Фенер спремаат мега – трансфер!

5034

Според медиумите во Турција и Шпанија, Жозе Мурињо и Фенербахче спремаат мега – трансфер. Истанбул е на нозе. Имено во прашање е можен ангажман на Ансу Фати (21), младиот напаѓач на Барса кој во минатата сезона играше како позајмен играч во Брајтон. Фати некогаш беше голема надеж на каталонската гордост, но во последните две сезони како Барса да се “олади“ со него. Наводно Ханси Флик сакал да му даде уште една шанса, но којзнае.

На се ова Мурињо лично контактирал со менаџерот Мендеш и од него побарал да му го донесе Фати во Истанбул.

ПретходноЕвертон си купи играч за врска од Олимпик Марсеј
СледноУбавата Украинка се пофали дека се сликала со Новак! (ВИДЕО)