СРЕЌНИ ВЛТ ВЕСТИ: Скопјанец освои СУПЕР МИЛИОНЕР вреден 5.535.393 денари 

72

5.535.393 денари освои играч од Скопје. Тој е најновиот сопственик на СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот освоен на видеолотариските терминали на Видеолотарија Касинос Австрија.

Јули започна и интензивно продолжува со убави вести. По првиот на 01.07.2024, овој месец веќе го имаме и вториот среќен добитник на најпосакуваниот џекпот на Видеолотарија Касинос Австрија, СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот. На видеолотариските терминали кај нашиот соработник, Златна Копачка, играч од Скопје, освои 5.535.393 денари.

На видеолотариските терминали се забавува ретко, па затоа дури и не верувал кога му се случило. Вечерта на 07.07.2024 ја играл играта Фајф Дазлинг Хот, која во неговиот случај се покажала како среќен избор. Под импресии на супер добивката вредна 5.535.393 денари, уште нема прецизен план како ќе ги потроши парите.

Кој ќе биде следниот добитник на СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот, ќе дознаеме многу скоро. Видеолотарија Касинос Австрија  од први јуни,  започна со кампањата ЏЕКПОТ манија со фантастични џекпот добивки и до 1 милион евра месечно. Отсега дури 4 пати повеќе шанси за 4 пати повеќе СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот добивки, за поголема возбуда и повеќе добивки кај нашите играчи.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно #ИграјСоНајдобрите

ПретходноЗапочна трката за двете места во елитната дивизија, ШК Мулти Есенс стартуваше со победа во првиот настап
СледноПелистер се пофали со Ристевски! (ВИДЕО)