Саутгејт вечерва не може да смета на Лук Шо, дефанзивецот е повреден

153

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт не ќе може да смета на Лук Шо во стартните 11 за денешното полуфинале со Холандија на Еуро 2024. Според информациите на англиските медиуми, Шо е повреден и ќе остане на клупата со мали шанси да заигра на вечерашниот натпревар.

На негово место повторно стартер ќе ниде Марк Геи. Лук Шо доби многу пофални коментари за играта на мечот со Швајцарија кога влезе од клупата и и даде една стабилност на својата репрезентација во продолженијата.

ПретходноПОЛУФИНАЛЕ НА ЕП: Полетноста на Холандија или тактичноста на Англија?
СледноОлимпик Марсеј се договори со Манчестер Ј. за потписот на Гринвуд