Дома Фудбал

Фудбал

Трапановски и Бабунски „решетаат“ во Шкотска: Нови три гола на нашите интернационалци (ВИДЕО)

Макеоднските интернационалци во Шкотска и натаму ги „решатаат“ противничките мрежи. Кристијан Трапановски и Давид Бабунски постигнаа три од петте гола за Данди Јунајтед на денешниот меч од Лига Купот на Шкотска, која нивниот нов тим го доби со 2:5...

Вардар поразен на „Максимир“, Динамо покажа зошто е класа (ВИДЕО)

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб, Вардар, загуби на пријателскиот меч со хрватскиот шампион Динамо (З) со 3:0. На средбата одиграна денеска на „Максимир“  во Загреб пред повеќе од 2000 гледачи, „црвено-црните“ добија шанса да ги одмерат силите со еден од...

Вардар не заборава: Рики доби дрес од Вардар со бројот 22 (ВИДЕО)

Екс-капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Стефан Ристовски, кој подолг период е дел од загрепски Динамо, доби дрес со бројот 22, подарок од ФК Вардар пред стартот на денешниот пријателски меч на "Максимир". Ристовски кариерата ја почна во Вардар од каде...

ФОТО-ВЕСТ: Стефан Ристовски пред мечот со Вардар со честитка за 77. роденден

„Детето“ на Вардар, Стефан Ристовски, пред денешниот контролен натпревар кој неговиот актуелен тим Динамо (З) ќе го одигра со нашиот најтрофеен клуб Вардар се сликаше со шалот на скопските „црвено-црни“ како дел од честитките на 77. роденден на Вардар. Пријателскиот...

Бобан Георгиев го засили Пелистер

Бобан Георгиев е нов фудбалер на ФК Пелистер, потврдија од битолскиот тим. "Бобан игра на десната крилна позиција, но истовремено може да ја покрива и левата крилна позиција. Со своето искуство ќе комплетира огромен дел од мозаикот на Костов", се...

Ќатип Османи: Струга ТЛ има квалитет да го победи Пјуник!

Утре од 17 часот на стадионот “Билјанини Извори“ во Охрид, во рамките на првиот меч од 2.квалификациско коло во Лигата на Конференции, нашиот шампион, тимот на Струга ТЛ ќе се сретне со Пјуник, тим од Ерменија. На денешниот прес во...

Вечерашната средба меѓу Динамо и Вардар ќе ја има на TV Maxsport1!

Вечерва на “Максимир“ во Загреб од 19 часот, во пријателски натпревар силите ќе ги одмерат Динамо Загреб и Вардар. Ова ќе биде четврта контрола за вардарци во текот на овие летни подготовки кои се одвиваат во Раденци (Словенија). Инаку вечерашната...

По елиминацијата во Европа: Тиквеш и Шкендија си закажаа пријателска, ќе се игра во...

Иако имаа амбиции да минат барем по едно коло во квалификациите во Лигата на Конференции ова лето, сепак Тиквеш и Шкендија се елиминирани уште на стартот. Кавадарчани од Бреидаблик, а тетовци од Ноа. По неколку дена одмор сега играчите на...

Китановски од Струга ТЛ се пресели во Воска!

Воска Спорт има нов голман, а тоа е Кристијан Китановски кој во Охрид замина од Струга, поточно од редовите на Струга ТЛ. Со оглед на тоа дека раководството на шампионот ова лето ангажираше двајца голмани, Дујмовиќ  и Стевковски а...

Вечерва спектакл на “Максимир“: На мегдан хрватскиот против македонскиот гигант! (ФОТО)

Нашиот најтрофен клуб, вечерва од 19 часот на “Максимир“ во Загреб во пријателски натревар ќе ги одмери силите против Динамо Загреб. Јасно е дека тоа ќе биде дуел на два гигантим, на хрватскиот и македонскиот. Познато е дека членови...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести