Дома Фудбал Куп на Македонија

Куп на Македонија

ФОТО на ДЕНОТ: Историја за Тиквеш, историја за Кавадарци

Фудбалерите на Тиквеш денеска имаат причини за славје. Пласманот во финалето на Купот донесе голема радост на трибините на Градскиот стадион во Кавадарци, но и во соблекувалната. Фудбалерите знаеја да го прослават големиот успех, па уште од утре сигурно почнуваат...

Ѓорѓи Мојсов: Фантастичен успех на Тиквеш, сега одиме по пехарот во Купот!

Голем, фантастичен успхех на Тиквеш. По голема полуфинална битка со силниот Шкупи, фудбалерите на Тиквеш преку пенал – рулетот успеаја да дојдат до историски пласман во големото финале во Купот на Македонија. Сега е време за славење, време за еуфорија,...

Куп-1/2 финале:Кавадарци ГОРИ, Тиквеш е во финале! (ВИДЕО)

Во реванш мечот од 1/2 финалето во Купот на Македонија, Тиквеш по пенал рулетот успеа да го победи Шкупи со 5:3, и да се пласира во своето прво и историско финале, откако и овој меч заврши без голови по...

Воска слави историски пласман во финалето на Купот! (ВИДЕО+ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипата на Воска Спорт за првпат во својата историја ќе игра во финалето на Купот на Македонија. Охридската екипа поради победата од 2:0 на првиот меч се пласира во финалето. Денеска на стадионот во Ѓорче Петров, Македонија ЃП, која...

Полувреме: Тиквеш со шанси, но без голови во Кавадарци, 1:1 е во Ѓорче!

Завршија првите полувремиња од полуфиналните реванш средби во Купот на Македонија. Во Кавадарци на пауза се замина со тие почетни 0:0. Тиквеш имаше неколку шанси, Спахиу во два наврати беше очи во очи со гостинскиот голман Илјази, се закани и...

Куп -1/2 финале (реванши): Во Кавадарци ќе “гори“, Тиквеш сака финале, Воска со предност...

Попладнево од 15 часот се играат двата реванш меча од 1/2 финалето во Купот на Македонија, тоа се средбите Тиквеш – Шкупи и Македонија ЃП – Воска. Во Кавадарци веќе неколку дена, па и недели, топ-тема е овој меч кој...

Еве како кадетите на Вардар се радуваа по пласманот во финалето на Купот на...

Вчера попладне во Штип, во првото полуфинале за кадети во Купот на Македонија беше супер интересно. Кадетите на Брегалница и Вардар одиграа 1:1, а по изведувањето на пеналите победа и пласман во финалето славеа кадетите на Вардар кои ги...

Судии за Куп: Грујоски “главен“ во Кавадарци, Трпчевски во Ѓорче!

Познати се судиите за утрешните реванш средби од полуфиналето во Купот на Македонија кои започнуваат од 15 часот. Во Кавадарци играат Тиквеш и Шкупи, првиот меч заврши 0:0, а главен судија ќе биде Александар Грујоски од Кичево. Во Ѓорче се среќаваат...

Кавадарци се мобилизира: Билетите за реваншот во Купот пуштени во продажба, се очекува најмалку...

Во среда на 17 април со почеток од 15 часот се закажани реванш натпреварите од полуфиналето во Купот на Македонија. Во Ѓорче играат Македонија ЃП – Воска, на првиот меч славеа охриѓани со 2:0, додека во Кавадарци се спрема...

Воска ги совлада „лавовите“ и е пред историско финале во Купот

Екипата на Воска Спорт е блиску до историското финале во Купот на Македонија, по денешниот триумф од 2:0 против Македонија ЃП во првиот меч од полуфиналето. Воска ги постигнаа двата гола во првото полувреме кога по заслуга на Георгиев...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести