Дома Фудбал Репрезентација

Репрезентација

„ФорФорТу“: Македонскиот дрес од ЕУРО 2020 е петтиот најдобар во историјата на ЕП!

Според познатиот фудбалски магазин и портал „ФорФорТу“, македонскиот дрес од ЕУРО 2020 година е петтиот најдобар дрес во историјата на ЕП. Секако дека ова е големо признание за спонзорот на нашата репрезентација “Јако“ но за сите фудбалски фактори во...

Македонија убедливо поразена од силната Словенија! (ФОТО)

Во вториот меч во групата 2 од квалификациите во Лигата -Ц, нашата најдобра женска репрезентација беше поразена со 0:5 од силната селекција на Словенија. По победата над Летонија на гости во Рига, денеска на тренинг центарот на ФФМ во Скопје,...

По успехот во Рига, фудбалерките денеска во Скопје ја „напаѓаат“ Словенија

По одличниот почеток и победата на гости кај Летонија во Рига со 4:3, женската сениорска фудбалска репрезентација на Македонија денеска од 15 часот на тренинг центарот на ФФМ ќе го одигра и вториот квалификациски меч во циклусот за Европското...

Рочи и Андонова со македонското знаме ја славеа победата во Рига! (ФОТО)

Нов селектор и веднаш победа и тоа на гостувњето кај Летонија со 3:4, во меч од квалификациите во Ц Лигата и тоа со 3:4. По подолго време нашите фудбалерки во петокот и тоа како ја израдуваа јавноста. Убаво беше...

Андов дебитираше со победа: Фудбалерките квалификациите ги почнаа со триумф во Рига

По пауза од една и пол година, женската фудбалска репрезентација на Македонија оствари победа на еден официјален меч. Денеска на стартот на квалификациите за женското Европско превенство 2025 година, избраничките на новиот селектор Александар Андов успеаја со 3:4 да...

Македонија со нов селектор денеска тргнува во нови квалификации!

Нашата најдобра женска фудбалска селекција, денеска ги стартува квалификациите за пласман на ЕУРО 2025 кое ќе се одржи во Швајцарија. Нашите фудбалерки денеска во првиот меч од овие квалификации и гостуваат на Летонија, и тоа со почеток од 16:30 часот. Познато...

Официјално: Македонија со пад од едно место на ФИФА листата!

Она што беше најавено уште минатата недела, од денеска е и официјално. Нашата најдобра фудбалска репрезентација на најновата ФИФА листа е на 69.место или има пад од едно место во однос на минатиор ранкинг. За ова секако дека се “заслужни“...

Андов: Чест е да се биде селектор на женската репрезентација на Македонија

Женската А репрезентација на Македонија со новиот селектор го започнува циклусот на квалификации (лига фаза) за пласман на Европско првенство кое 2025 година ќе се одржи во Швајцарија. Александар Андов денеска и официјално ќе го има првиот тренинг со репрезентацијата...

Елиф Елмас: Мојот сон е со Македонија да играм на СП!

И покрај тоа што минаа речиси пред години откако Елиф Елмас не е веќе во Турција, тој во таа 2019 година направи голем трансфер од Фенербахче во Наполи, сепак Дијамантот секогаш е интересен за турските медиуми. Па така вчера македонскиот...

Женската репрезентација на Македонија ќе одигра два квалификациски меча со Летонија и Словенија

Женската А репрезентација на Македонија со новиот селектор го започнува циклусот на квалификации (лига фаза) за пласман на Европско првенство кое 2025 година ќе се одржи во Швајцарија. На почетокот на април, нашата женска селекција ќе одигра два квалификациски натпревари против...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести