Со „кец во два“ и 7+ „Лавовите“ го победија Арсенал Тиват во Медулин

1227

Фудбалерите на МАкедонија Ѓ.П со победа се враќаат од „Адриа Купот“ во Медулин каде полладнево со 4:3 славеа над екипата на Арсенал од Тиват. Тимот од Црна Гра имаше добри 45 минути во кои имаше водство од 3:1 но противникот на „Лавовите“ го фати „дремка“ во вториот дел па си го загуби натпреварот со конечни 3:4. И како што бива во ваквите тест натпревари со “азиска берза“ се се заврши со стил или кладиничарски речкик “кец во два“ и 7+.

Во „фуриозни“ петнаесетина минута екипата на МЃП најпрво од пенал во 63, па потоа и од игра во 65. односно 77. минута успеа да дојде до комплетен пресврт, а потоа и победа. Прретхдно нашиот тим играше нерешено со тимот на Коби, а загуби од тимот на Истра.

Со ова завршува и престојот на тимот на Македонија ЃП во Хрватска, со што во домашни услови ќе ги продолжи подготовките.