Грилиш: Не знам зошто противничките навивачи ме навредуваат каде и да одам

241

Англискиот фудбалер Џек Грилиш не успеа да го победи Арсенал со својот Манчестер Сити во дербито од последното коло од Премиер-лигата. Грилиш по натпреварот зборуваше за исвиркувањето и навредите што ги доживува, како што вели, на секое гостување на кое оди.

„Отсекогаш се прашував зошто противничките навивачи ме навредуваат каде и да одам. Мајка ми секогаш ме прашува тоа. Всушност, не знам точно. Секаде каде што одам слушам свирежи и не сум сигурен зошто. обидете се да го сфатите позитивно, како комплимент“, рече Гралиш.

Инаку, 28-годишниот е сакан од своите обожаватели. Освен добрите настапи, обожавателите го сакаат затоа што излегува и пие алкохол. Снимката на која слави освојување на тројната круна го обиколи светот: И покрај повремените ноќни излегувања, Грилиш е во добра физичка форма.

Претходно„Кога ја видов пластичарската улица си реков – никогаш нема да живеам тука“
СледноКаква “бомба“ во Дојран: Фантастичен гол во трета лига – исток! (ВИДЕО)