Емил Рајковиќ влезе во историјата на ВТБ-лига!

314

Македонскиот стратег, Емил Рајковиќ ја запиша 100-та победа во ВТБ-лигата и влезе во специјално друштво во ова натпреварување. Предводникот на ЦСКА Москва е шестиот тренер кој дошол до ова остварување во ВТБ-лигата.

Рајковиќ и тимот од Москва вчера го совладаа тимот на Локомотив Кубан со 86-73 и се изедначија со Уникс Казан на Ненад Димитријевиќ, двата тима имаат скор од 25-9.

 

ПретходноЕмануел Гронер (Шкупи): Ние не криеме дека го посакуваме пехарот во Купот!
Следно„Да не му го украдоа МВП признанието на Јокиќ, сега ќе зборувавме за историја“