Каква “бомба“ во Дојран: Фантастичен гол во трета лига – исток! (ВИДЕО)

385

Дека и во трета лига – исток се игра добар фудбал, се постигнуваат супер голови, доказ е тоа што се случи на мечот во Дојран меѓу Дојранско езеро и Овче Поле. Во еден момент домашниот фудбалер Слободан Митков шутира од околу 35 метри и постигнува фантастичен гол од слободен удар. Домашните победиле со 2:1, но евроголот на Митков ќе се памети.

Социјалните мрежи вријат.

Секоја чест, погледнете и уживајте…

ПретходноГрилиш: Не знам зошто противничките навивачи ме навредуваат каде и да одам
СледноПерез не знае за доста: Германскиот бисер доаѓа на “Сантијаго Бернабеу“?!