Рома со ретро-дресови на „Дерби де ла Капитале“ (ФОТО)

92

Рома ги претстави специјалните дресови кои фудбалерите ќе ги носат на римското дерби против Лацио во следното коло од Серија А.

Ова е четвртиот дрес во кој ќе игра „волчицата“ оваа сезона, а она што е интересно е дизајнот. Дресот за претстојното „Дерби де ла Капитале“ е изработен во ретро дизајн, со јака која долги години ги красеше дресовите на Рома од времето на нивната икона, Франческо Тоти.

ПретходноРондо потврди дека и става крај на кариерата
СледноДе Лаурентис му зема еден од директорите на Јувентус