Станиќ го одработи првиот тренинг како шеф на стручниот штаб на Работнички! (ФОТО)

411

Откако утринава и официјално Работнички и Гоце Седлоски ја прекинаа соработката, раководството на клубот од Градски парк набргу го промовираа Горан Станиќ за нив шеф на струката. Некогашниот познат фудбалер, а сега и тренер, попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите како шеф на струката. Тука беа и неговите помошници Баже Лазаревски, Бојан Марковски и Матеј Малнков, кој ќе биде тренер на голманите.

Пред Станиќ и играчите е тешка мисија, по четирите порази во серија, Работнички се најде во многу незгодна ситуација на табелата и сега грчевито ќе мора да се бие битка за изборување на опстанокот.

May be an image of 2 people, people playing football and people playing soccer

May be an image of 2 people, people playing soccer and people playing football

May be an image of 3 people, people playing soccer, people playing football and text

May be an image of 5 people, people playing football and people playing soccer

May be an image of 3 people, people playing soccer and people playing football

May be an image of 2 people, people playing soccer and people playing football

ПретходноКуп – 1/2 финале: Тиквеш издржа на Чаир, на реваншот во Кавадарци ќе има супер шанса да дојде до своето историско, прво финале!
СледноСтартува битката за титулата: Четвртфиналето го отвораат МЗТ Скопје и Гостивар в петок!