Дали е ова најсовршениот изведен пенал во историјата?! (ВИДЕО)

13669

Некој велат дека од пенал е најлесно да дадеш гол, но тоа го велат само оние кои не се разбираат во фудбалот или никогаш на застанале пред голманот во пресуден момент од белата точка да го решат победникот во една пенал серија.

Од Шпанија ни доаѓа видео во кое го гледаме најсовршениот изведен пенал во историјата кој ни три голмани не го бранат. Милиметарски презцизно, тоа беше дело на Агер Акетче, фудбалер на Еибар.

И дефинитивно ова не се брани.

ПретходноВечерва ќе го добиеме првиот финалист во ЛШ – Борусија во Париз брани минимална предност
СледноГРК Охрид се засили со Наум Костов