Атанасовски потпиша за косовскиот првак: Полн сум со ентузијазам

216

Поранешниот младински македонски репрезентативец, Стефан Атанасовски, кариерата ќе ја продолжи во косовскиот шампион Раховец. Атанасовски во овој тим доаѓа по една сезона мината во Куманово, а ќе соработува со македонскиот стратег Горан Андоновски.

Тој во својата кариера има настапувано за Вардар, а има искуство и во Катар и Саудиска Арабија.

ПретходноРепортжа на „Билд“ за слаткарницата на скромниот Елмас: Елиф продава чоколадна торта и сладолед од лимон
СледноРоналдо го прекина молкот по елиминацијата на Португалија: Заслуживме повеќе