Една Македонка си отиде од Русија, друга дојде!

257

Македонската репрезентативка, Леонида Гичевска својата кариера ќе ја продолжи во Русија. Нашата ракометарка потпиша за Лада Тољати каде доаѓа од редовите на романскиот тим на Стинта.

Лада Тољати е шесткратен руски првак и освојувач на три титули во ЕХФ Купот и Купот на победниците на Куповите.

Гичевска настапуваше за Ле Самбр, Безансоан, Локомотива Загреб, како и за македонските тимови на Вардар Јуниор, Вардар, Металург и Куманово.

 

ПретходноРодри: Франција не е само Мбапе
СледноМурињо за Португалија: Не ми мирисаше на добро уште од Хрватска