Карлито лошо започна, а потоа против Пол покажа класа и си закажа полуфинале со Медведев!

78

Карлос Алкараз – Данил Медведев е првото полуфинале на годинашниот Вимблдон. Прво Русинот го совлада Јаник Синер, за да потоа Карлито со 3:1 во сетови (5:7, 6:4, 6:2 и 6:2) во меч кој траеше три часа успеа да го победи Томи Пол од САД и со тоа да се пласира во полуфиналето.

Секако дека тоа полуфинале ќе биде спектакуларно.

Треба да се каже дека Карлито не го започна овој четвртфинален меч како што треба, токму затоа и го загуби првиот сет. Сепак во продолжение покажа класа и успеа да ги добие следните три сета со 6:4, 6:2 и 6:2.

ПретходноСпектакл во Минхен: Познати се стартните состави за полуфиналето меѓу Шпанија и Франција! (ФОТО)
СледноСкандалозно: Член на експедицијата на Албанија на ЕП се*суално вознемирувал вработена во хотелот!