Полувреме: Шкупи го “толчи“ Работнички, Малески за радост кај Струга ТЛ, Тиквеш има водство со “пандевци“!

275

Шкупи – Работнички 4:0 по првиот дел на Чаир, во скопското дерби. Маргвелашвили, Реналдо, Ѓорѓиев и Куевен беа стрелците, сепак треба да се каже дека гостите во 8.минута останаа со играч помалку од како Исмаили доби директен црвен картон.

СтругаТЛ води против Скопје со голот на Малески, додека во Кавадарци некој распеан Тиквеш. Нгоба и Ивановски за водство од 2:1 против А.Пандев, Митровски од пенал го намали водството на домашните.

Во Прилеп, каде се среќаваат Победа и Брегалница немаше голови во првото полувреме.

Претходно“Коцкестите“ бадијала калкулираа, Финска победи и си закажа четвртфинале со Шпанија!
СледноНестор влезе, па Удинезе победи! (ВИДЕО)