Лудило во Фиренца: Интер во 95.минута дојде до триумф! (ВИДЕО)

219

Фиорентина – Интер 3:4. Одличен меч вечерва на „Артемио Франки“ во Фиренца. Многу шанси,седум голови, пенали, лудница од фудбал во меч од 11 коло во Серија А.

Интер победи, двапати водеше со 0:2 и 2:3, но сепак “виола“ дојде до 3:3 и тоа со голот на Лука Јовиќ во 90.минута.Сепак во 95 минута Мкхтаријан успеа да даде гол за победа.

Барела и Лаутаро Мартинез му донесоа водство на гостинот од 0:2 уште до 15 минута. Домашните израмнија на 2:2 со головите на Кабрал и Иконе. Лаутаро му донесе ново водство на Интер во 73.минута, но сепак Јовиќ во 90.минута ги постави тие 3:3. Но Интер победи со 3:4 и освои големи три бода.

ПретходноПетровиќ: Момците го испочитуваа договореното, Кефи одигра феноменално!
Следно“Кралевите“ не простуваат, падна и Севилја! (ВИДЕО)